Bioethanol Yakıtı
Bioethanol Yakıtı

Bioethanol Yakıtı

Fiyat : ₺150,00  + KDV
KDV Dahil : ₺180,00
BİOETHANOL ŞÖMİNE YAKITI

 

 

Bioetanol veya sadece "etanol" bitkisel yan ürünlerin şeker ve nişasta bileşenlerini fermente etmek suretiyle elde edilen yenilenebilir bir enerji kaynağıdır. Bunlar genel olarak şeker kamışı, buğday gibi ürünlerdendir. Ayrıca mısır, patates, süt, pirinç, pancar ve son dönemde üzüm, muz gibi ürünlerden de yapılabilmektedir.
 

 

 

Temiz Yakıt, Temiz Emisyon:
 

 

Bioetanol tamamen biyolojik ürünlerden meydana gelir. Bio etanolün yanması temiz emisyon sağlar: Isı, Buhar ve Karbondioksit. Odun, kömür ve doğalgaz gibi fosil yakıtların aksine bio-yakıt, bitkisel yapısı sayesinde yandığı zaman karbonmonoksit veya benzeri insan, hayvan sağlığını etkileyecek ve çevreye zararlı olabilecek gazlar açığa çıkarmaz.

Karbondioksit bitkilerce emilir. Daha sonra bitkinin büyümesi için fotosentez sürecine dahil olur. Bu sonsuz yaratım ve enerji yanma döngüsü bio-etanolü karbon nötr bir yakıt kaynağı haline getirir.

 

Verimli Yeşil Enerji:
 
Bio-etanolün yanması temiz olduğundan, baca sistemlerinden kurtulup ısıyı çok daha verimli olarak yakıldığı yerde tutar. Sonuç olarak kullanımı son derece etkin ve verimlidir.

 

 

Dinlendiren Alevler:
 

 

Bioetanolün yakılması güzel, canlı turuncu renginde büyüleyici alevler yaratır. 

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR